Jak viděli meditační pyramidy egyptští mistři

30.04.2019
Novinky

Meditační pyramidy jsou dnes známé převážně proto, že poskytují prostor pro meditaci, odpočinek či relaxaci. Mnozí lidé považují meditační pyramidy za léčivé pyramidy, jelikož mají vyzkoušeno, že jim ulevily od bolesti nebo třeba jim pomohly urychlit léčbu úrazu. Pravdou ale je, že tyto pyramidy dokážou člověku ulevit jen a pouze po psychické stránce člověka, nepopíráme ale, že na každého člověka působí meditační pyramidy trochu jinak. Dokonce i na egyptské mistry působily meditační pyramidy zcela jinak. Sice se nyní už nejspíše nedozvíme, kdo postavil první pyramidu energie, ale můžeme se chvilku zabývat tím, jak meditační pyramidy viděli egyptští mistři, kteří je mají na svědomí.

Za vším pravděpodobně stojí pyramidy v Gíze, o nichž se před lety zjistilo, že v jejich nitru je jakési neznámé energetické pole, které není běžným elektromagnetickým polem, ale je to spíše něco jiného a doposud neprozkoumaného. Zjistilo se, že energie, která energetické pole vytváří, z pyramidy neuniká ven, že je tvořena dvěma protichůdnými energiemi. Dnes už víme, že se jedná o spojení vesmírné energie putující do pyramidy skrze špičku pyramidy, a zemské energie, která putuje do pyramidy zespoda.

Už staří egyptští mistři věděli, že pokud přestanou být jednotlivé energie v rovnováze, může to mít neblahý vliv na fyzickou i psychickou stránku člověka.

Meditační pyramidy jako důmyslný energetický zářič

Lze konstatovat, že v meditačních pyramidách vzniká jakýsi energetický zářič, v němž tedy proudí energie, která má pozitivní vliv na psychickou stránku člověka. Starověcí Egypťané však věřili, že energetický zářič dokáže léčit i neduhy nebo dokáže navrátit dlouhou ztracenou vitalitu.

Dohady říkají, že nejen pozdější meditační pyramidy, ale také prvotní pyramidy v Gíze mohly fungovat jako takový léčebný komplex.

Při stavění pyramid si dejte pozor

Pyramidy energie je možné si zakoupit už hotové nebo si je lidé často chtějí vyrobit svépomocí. V takovém případě nezáleží na tom, z jakého materiálu bude pyramida vyrobena, ovšem za každé situace musí být zachovaný poměr mezi stranami a základnou.