Jaké existují druhy meditace?

24.03.2020
Novinky

V současné době je třeba se umět uklidnit, odpočinout si, uvolnit sebe i svou mysl. I to je ostatně důvod toho, proč drtivá většina z nás praktikuje meditaci. Zatímco někteří jedinci meditují v pohodlí své ložnice, jiní k meditaci využívají meditační pyramidy, které jsou místem, kde lze nejen meditovat, ale také se učit, odpočívat nebo si číst.

Jak již bylo zmíněno, meditace jsou opravdu hitem současnosti. Medituje prakticky každý, a to jak zaměstnanec, tak student nebo majitel velké společnosti. Během meditace dochází nejen k uzdravení těla a mysli, ale také dochází k naprostému uvolnění a samozřejmě také k vyrovnání. Jelikož meditace přináší tolik blahodárných účinků, měli bychom ji pravidelně provozovat.

Pokud se rozhodnete pro meditaci, zjistíte, že existuje celá řada druhů či typů meditace, které lze dnes a denně dělat. Seznamme se s nejčastějšími druhy meditace, které vedou k celkovému uvolnění a očištění těla a mysli.

Pozorování dechu

Vůbec nejzákladnější meditací, do které se můžete pustit, je meditace pozorování dechu. Jedná se o vůbec nejsnazší meditační praktiku, během které jste ve stavu naprosté bělosti, ovšem v hlavě se vám nehoní vědomí myšlenky, jen jedna, a to taková, jak vám dech prochází nozdrami dovnitř a ven. Soustřeďujete se tedy jen na dech a na to, jak ve vás proudí.

Sledování těla a mysli

Pokud se naučíte tomu nerozptylovat se ostatními předměty, pokud budete odolávat veškerým pokušením, můžete přejít k druhé meditaci, a to k meditaci sledování těla a mysli. V rámci této meditace se soustředíte na svou pokožku, kdy budete vnímat veškeré tepelné vjemy, také pokožku, budete se snažit uvědomovat si nestálost celého těla a taktéž jeho přítomnost.

V chůzi

Mnozí lidé se domnívají, že meditace se provádí jenom v jedné jediné poloze, a to v sedě. Jenže opět tomu tak není. Medituje se taktéž v chůzi. Někteří lidé to tak zkrátka mají, že právě při chůzi na nic nemyslí a jen si užívají to, že vůbec jsou.