Jste nováčkem na poli meditace?

30.12.2019
Novinky

V poslední době se neustále mluví o meditování. Říká se, že je to způsob, jak dojít k absolutnímu uvolnění, jak dojít k sebepoznání a uklidnění. I proto to začali praktikovat zejména podnikatelé nebo osoby, které toho mají neustále mnoho, které jsou stále zaneprázdněné a které neví, kam dřív skočit. Pokud chcete také proniknout do meditace, stačí mít meditační pyramidu. S dalšími kroky pomůžeme.

Mezi lidmi je všeobecně známé, že pokud se naučíte správně meditovat, rázem budete nejen vy, ale i celkový váš život daleko produktivnější, vyrovnanější a kromě toho také spokojenější. I když by se meditace zdála být na první pohled velice složitá, není to tak. Meditace není nic složitého, je jen důležité ji správně uchopit.

Samozřejmě můžete meditovat i mimo meditační pyramidu, ale jelikož v meditační pyramidě proudí pyramidální energie, dostane se vám lepších výsledků právě v ní.

Jak správně meditovat

Stačí, když se posadíte do meditační pyramidy, která stojí třeba na vaší zahradě nebo i doma v obýváku či pracovně. Samozřejmě je možné meditovat i ve stoje nebo za chůze, ale zprvu bude nejsnadnější meditace v sedě. Buď si můžete sednout na židli, nebo vám vystačí meditační polštář.

Pokud nechcete meditovat dlouhé hodiny, nastavte si časovač, který vás sám upozorní na to, kdy by měla meditace skončit. Hodiny nejsou v meditační pyramidě ani v jejím okolí vítané, neustále by vás jen rozptylovaly a nutily vás je sledovat.

Začíná se pozvolna

Zpravidla se s meditací začíná opravdu pozvolna. Žádný začátečník by neměl čekat kdovíjaké výsledky. Meditovat se nikdy nenuťte, zůstaňte u toho tak dlouho, jak vás to bude bavit. Při meditaci se soustřeďte jenom na sami sebe, na svůj dech. Myšlenky hoďte za hlavu, mějte prázdnou mysl a případně si opakujte jen nějaké meditační fráze, které vás zachrání od koloběhu neutichajících myšlenek.