Historie léčivých pyramid. Z Egypta do 21. století

24.07.2018

Historie léčivých pyramid. Z Egypta do 21. století

Kdo postavil první pyramidu a všiml si jejích účinků, už se pravděpodobně nikdy nedozvíme. Egyptské pyramidy jsou opředené mýty, pověstmi a zvláštnostmi. Kus z jejich historie mají i meditační pyramidy, které podle některých mají léčebné účinky, podle jiných fungují jako místa, která vás dobijí pozitivní energií.

O Velké pyramidě v Gíze asi slyšel každý z nás. Někdo si ji dokonce mohl alespoň z dálky prohlédnout. Bezesporu je to místo se zvláštní energií. Když byly v roce 1989 zveřejněny výsledky výzkumů, jež proběhly uvnitř pyramidy, doslova šokovaly svět. Odborníci zjistili, že předměty uložené v nitru této stavby vykazují neznámé energetické pole. Nešlo ale o běžné elektromagnetické pole. To, co je neznámé, neprozkoumané, přirozeně vzbuzuje lidskou pozornost. A tak není divu, že se o pyramidální energii začalo více mluvit.

Energie se drží uvnitř

Zkoumání odhalila, že energie, jež je uvnitř pyramid, zde i zůstává, neproniká ven. Největší kumulace energie byla zjištěna v místech, kde je královská hrobka. O jaký typ energie konkrétně jde, se ovšem zjistit nepodařilo. Zatím je stále neuchopitelná, což zvyšuje její kouzlo.

Je ovšem zřejmé, že zde proudí dvě protichůdné energie, totiž ta zemská a ta vesmírná, které se v pyramidě potkávají, mění se na pyramidální energii. Je rovněž jasné, že lidé, kteří pyramidy postavili, to nedělali pro nic za nic. Měli svůj jasný záměr. Poslední odpočinek faraonů byl jen jedním z důvodů stavby pyramid.

Obě energie, zemská a kosmická, jsou společně v rovnováze a v harmonii. Ačkoli to (většinou) nevnímáme, ovlivňují každého z nás. Pokud přestanou být v rovnováze, mohou se objevit nemoci na fyzické i psychické úrovni.

Energetický zářič

Pyramidy v podstatě představují důmyslný energetický zářič, v němž proudí zvláštní typ energie, která pomáhá léčit neduhy, vrací vitalitu. Kvůli svému tvaru bývají někdy egyptské pyramidy označované jako „astronomické objekty“. Ukazují, kde se nacházely významné planety (Venuše, Země a Mars) na svých oběžných drahách, a to více než deset tisíc let před naším letopočtem.

Podle jiných dohadů mohly pyramidy v Gíze fungovat jako léčebný komplex. Všechny domněnky se ale sbíhají v jedné rovině, a to té energetické. Podle všeho fungují jako obrovský přijímač a zářič energie. Jinak řečeno, pyramidy umí energii přijímat a v určitém období ji zase vydávat.

Meditační pyramidy

To, co znali starověcí Egypťané a co se možná v zatím nerozluštěných vzkazech dochovalo do současné doby, využívají meditační a léčebné pyramidy, které vycházejí z podoby staveb v Gíze.

Mohou mít různou velikost, mohou být postavené z různých materiálů, ale vždy musí být zachovaný poměr mezi stranami a základnou. Musí být postavené na rovné ploše a přesně orientovány severojižním směrem. Výška pyramidy musí tvořit dvě třetiny délky její základny a úhel mezi stranou a základnou musí mít 53 stupňů a osm minut.

Pyramidu si můžete vyrobit doma nebo si ji koupit už hotovou a vyrobenou přesně podle parametrů egyptských mistrů.