Z jakých materiálů se meditační pyramidy vyrábí?

24.07.2018
Novinky

Meditační pyramidy nejsou nic nového na trhu. Jedná se o místo, kde může člověk meditovat, číst si, odpočívat či skrýt se před rychle ubíhajícím světem. Kolem meditačních pyramid koluje několik zajímavých faktů i mýtů. Mnozí lidé se domnívají, že jsou meditační (či jinak řečeno energetické) pyramidy léčivé, je to však spíše prostor pro naprostou relaxaci.

Odborníci tvrdí, že jelikož jsou pyramidy tvořeny tělem (hmotou), duchem a duší, dokážou člověku přinést potřebnou energii, zbavují ho stresu a zároveň ho oprostí od veškerého napětí, které se v těle hromadí. Po pobytu v meditační pyramidě, která se nejčastěji staví venku na zahradě, je člověk odpočatý tak, jako kdyby spal klidně dlouhé hodiny. Každý se však o účincích meditační pyramidy musí přesvědčit sám. Pokud se to s ní rozhodnete zkusit, prozradíme vám, z jakých materiálů se pyramidy vyrábí, a poradíme vám, jaký materiál je nejpraktičtější a jaký tělu přináší největší pomoc.

Pyramida ze dřeva

S dřevěnými pyramidami se setkáte nejčastěji. Ze dřeva se vyrábí zejména takové pyramidy, které mají menší rozměry, ovšem setkáte se i s klasickými velkými pyramidami určenými k meditaci či relaxaci, nikoli jen k pokusům. Dřevěné pyramidy mají hrany i základnu, vypadají tedy přesně tak, jak pyramida má vypadat.

Pyramida z křišťálu

Hojně se setkáte i s křišťálovou pyramidou, která je zhotovena z velmi kvalitního optického skla. Pyramida je oblíbená zejména u léčitelů, kteří si našli zálibu v akupunktuře. Ostrý vrchol totiž připomíná akupunkturní jehlu.

Pyramida z kovu

Velmi často se pyramidy vyrábí z kovu. Materiál umožňuje tvořit pyramidy v jakýchkoli velikostech i barevných odstínech. Kovové pyramidy jsou poměrně těžké a velmi často se používají jako držák televizního přijímače.

Pyramida z hliníku

Hliníkové pyramidy jsou to nejčastější, s čím se setkáte. Je to však dobře, protože hliníkové pyramidy jsou nejvíce praktické, lze je zakoupit v mnoha rozměrech a nejsou tak těžké, jako kovové pyramidy. Z hliníku se pyramidy krásně formují, tudíž mají přesně takový tvar jako egyptské pyramidy v Gíze. Podle mnohých léčitelů jsou hliníkové meditační pyramidy nejlepší pro lidský organismus, nejvíce mu prospívají.

Další zajímavé články o pyramidách